czwartek, 28 lipca 2016

spiritus movens

Od dwóch dni patrzę w telewizor i czuję, że omija mnie coś ważnego. Siedzę w domu i zastanawiam się dlaczego mnie tam nie ma... Dlaczego nie zdecydowałam się? Taaaaaaaaaki zastrzyk pozytywnej energii, radości i ogólnego entuzjazmu, który mamy na wyciągnięcie ręki, nie zdarzy się ponownie w naszym kraju przez wiele lat.. To prawdziwe rekolekcje, których nie sposób zignorować, patrząc na ten międzynarodowy festiwal wiary i pokoju. Z przyjemnością i wzruszeniem śledzę to wyjątkowe wydarzenie za pośrednictwem mediów i z nadzieją patrzę w niebo.
Gratuluję wszystkim uczestnikom odwagi, spontaniczności i dobrej decyzji. Widząc w Krakowie tyle uśmiechniętych twarzy, rozpromienionych oczu, rozśpiewanych grup, manifestujących przywiązanie do Kościoła Jezusa Chrystusa, utwierdzam się w przekonaniu, że Kościół ten żyje i działa w nim Duch Święty. Bo kto kazał tylu młodym ludziom jechać do nas z całego świata? :)
A kto Największym tego świata kazał mówić te słowa? 

"Jak można podziwiać cudny porządek, jakim Bóg nasz kieruje Wszechświatem,nie poczuwając się  do uporządkowania życia, do zdobywania cnót, do przyznania najpierw i we wszystkich rzeczach Stwórcy, jako źródła wszystkiego dobra." 
Mikołaj Kopernik 1473-1543 "De revolutionibus""To cudowne ułożenie słońca, planet i komet może być tylko dziełem Istoty wszechmocnej i rozumnej. A jeśli każda gwiazda jest ośrodkiem systemu podobnego do naszego, to na pewno wszystko zostało urządzone według podobnego planu i wszystko musi być poddane jednej i tej samej Istocie. Ta Istota nieskończona rządzi wszystkim... Bóg jest Istotą najwyższą, wieczną, nieskończoną..."
Issak Newton 1642-1727 
Sformułował m.in. prawo powszechnego ciążenia, zbudował teleskop zwierciadlany, wyłożył zasady optyki geometrycznej."Boże Wszechmocny... któryś 
i mnie kazał żyć na tym padole płaczu, 
dla celów dla mnie niewiadomych, spraw
bym postępował po nim drogami tobie wdzięcznymi,
daj mi czynić dobrze, strzeż mnie od złego..." -
Tadeusz Kościuszko 1746-1817, modlitwa przez niego ułożona i stale odmawiana.
"jednym z najbardziej przekonywających dowodów istnienia Boga jest panująca we wszechświecie harmonia ów przedziwny ład, mocą którego każda żyjąca istota w organach swoich znajduje wszystko, co potrzebne jest do utrzymania bytu, do rozradzania się i do rozwoju swoich fizycznych oraz umysłowych zdolności."

Andre Ampere 1775-1836, fizyk, twórca podstaw elektrodynamiki."Trochę wiedzy oddala od Boga.
Dużo wiedzy sprowadza do niego z powrotem"
Ludwik Pasteur 1822-1895 Biolog"Dla mnie Chrystus jest Bogiem... Prawdę mówiąc nie chciałem dojść tu, gdzie doszedłem, ale czy to moja wina, że wszystkie drogi dobra i prawdy prowadzą do Ewangelii?"
Henri Bergson 1859-1941 Filozof, laureat nagrody Nobla w 1927 roku.  "Tylko z pomocą Boga, który tyle tajemniczych sił natury stawia w służbę człowieka zbudowałem ten przyrząd... Jako badacz praw natury wszędzie w naturze natrafiam na ślady cudów Bożej wszechmocy."
Guglielmo Marconi, 1874-1937, Twórca radia, laureat nagrody Nobla w 1909 roku.
"współczesna nauka zmusza nas, by uznać Stworzyciela, działającego poza czasem i przestrzenią, będących częścią jego twórczości, tak samo jak artysta malarz jest poza swym płótnem..
Nie można sobie wytłumaczyć świata bez istnienia Boga..."

James Jeans 1877-1946,  Astronom, opracował zagadnienie powstawania galaktyk i gwiazd. " Wierzę w Boga i mogę z całą sumiennością stwierdzić, iż nigdy w całym mym życiu nie uznałem filozofii ateistycznej. 
Moja religia jest pokornym uwielbieniem nieskończonej, duchowej Istoty wyższej natury."
Albert Einstein 1879-1955 Jeden z największych fizyków, twórca teorii względności. Laureat nagrody Nobla w 1922 roku.
 "Im ciemniej wokół nas, tym szerzej musimy otwierać nasze serca na światło z góry" 
Edyta Stein 1891-1942, niemiecka filozof żydowskiego pochodzenia, karmelitanka, niespokojny umysł, wciąż szukający prawdy. Po przeczytaniu książki o św. Teresie z Avila powiedziała "..oto jest prawda!""Bóg jest pierwszym źródłem radości i nadziei człowieka" 
Jan Paweł II - wielki święty naszych czasów. Pozdrawiam Wszystkich wierzących, poszukujących, a także obojętnych  :)

24 komentarze:

 1. Piękny tekst, trafnie dobrane cytaty. DUżo jest wątpiących i szukających, oby znaleźli drogę do Niego. Dziś moja Częstochowa żyła wizytą Ojca Świętego, w pracy oglądaliśmy transmisję i aż wzruszenie łapie za gardło.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ma mnie tam, ale jestem duchem. Mozliwosc wspoluczestnictwa chociazby w ograniczonym zakresie przypadla mi w Parafii podczas Dni w Diezecjach, kiedy goscilismy Wegrow. Kolonia, Madryt tam mialam mozliwosc byc. U nas paradoksalnie tylko połowicznie. Piekna i wielowyiarowa wizyta Franciszka. Błogosławieni Miłosierni :)))!!!

  Pati

  OdpowiedzUsuń
 3. do twarzy Ci w koronowej sukience! pięknie wyglądasz!

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie. Rewelacyjny tekst i cytaty cudowne. Śliczna sukienka

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczna sukienka <3 :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :*

  OdpowiedzUsuń
 6. Pięknie :) Ja również ze wzruszeniem oglądam relacje ze ŚDM i żałuję, że z różnych powodów nie zdecydowałam się pojechać.

  OdpowiedzUsuń
 7. You are beautiful!!!

  http://ourgirlysecrets.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękna sukienka. Co do ŚDM to też śledziłam w mediach, mówiąc prawdę, bardziej przeżywałam wizyty papieża Polaka.

  OdpowiedzUsuń
 9. Też żałuję, że nie pojechaliśmy na ŚDM (jeszcze wczoraj zastanawialiśmy się nad wyjazdem do Brzegów).
  Wspaniałe cytaty i przepiękne zdjęcia!:)

  OdpowiedzUsuń
 10. też żałuję ,ze nie ma mnie tam osobiście. Już medialnie udziela mi się ta pozytywna energia, wzruszenie

  OdpowiedzUsuń
 11. U mnie w mieście byli pielgrzymi z Madagaskaru. Dawno nie widziałam tu tyle pozytywnej energii. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Śliczna sukienka. Szkoda tylko, że nie mogę jej zobaczyć w całości, ale może w kolejnym poście....? :) W Katowicach byli m.in. Francuzi, świetna atmosfera, przyjemnie się siedziało w centrum :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Such a beautiful lace dress! Love it!
  xo, Jane
  http://www.fitfabfunmom.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Piękna sukienka. Serdecznie pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja nie miałem jeszcze okazji w ogóle być w Krakowie, a co dopiero na ŚDM :o

  OdpowiedzUsuń
 16. niektóre z cytatów znam :) piękna sukienka.
  Sandicious

  OdpowiedzUsuń
 17. Lovely white dress!


  xoxo
  www.bellezzefelici.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. U mnie taki wyjazd z małym dzieckiem byłby pewnie niemożliwy obecnie, ale uważam, że to super sprawa jak ktoś się wybrał na ŚDM :-)
  Bardzo ładny zestaw :-)
  Dziękuję za odwiedziny :-)

  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń

Twój komentarz jest dla mnie ważny.